/ / Biathlete Svetlana Sleptsova: biografija, fotografija i zanimljivosti

Biatlonist Svetlana Sleptsova: biografija, fotografije i zanimljive činjenice

Biatlonka Svetlana Sleptsova, čija je biografijaopisan u našem članku, je prvak Olimpijskih igara u štafeti Rusije i trostruki pobjednik ljetnog svjetskog prvenstva. Neprestano je postao prvak i osvajač medalja na Svjetskom kupu. U 2017. godini završila je sportsku karijeru.

biathlete svetlana blindtsova

Biografske informacije

Biatlonka Svetlana Sleptsova (fotografija sportaša može se vidjeti u članku) rođena je u srpnju 1986. u gradu Khanty-Mansiysku. Njezin je otac radio u zrakoplovstvu, a majka je radila kao liječnik.

Od ranog djetinjstva, Svetlana je bila privučena sportom, a djevojka je isprobala mnoge vrste, počevši od plesova i završavajući borilačkim vještinama.

U dobi od deset godina, Sleptsova je prvi pogodiobiatlonska sekcija nakon što je trener lokalne sportske škole posjetio školu u kojoj je studirao, i pozvao sve da se okušaju u ovom sportu. Svetlana je bila vrlo zainteresirana za mogućnost rukovanja oružjem u tako mladoj dobi.

Nekoliko puta djevojka je pokušala baciti biatlon, ali treneri, koji su u njoj vidjeli ogroman potencijal, svaki put nisu dopustili da se to dogodi.

Još jedan problem povezan s gustomrasporedu obuke, bilo je pogoršanje učinka. Mlada biatlonka Svetlana Sleptsova sasvim je prosječan diplomirala u školi, ali je uspjela ući u Ugra Sveučilište u odjelu za sport i turizam. Budući da je u to vrijeme često bila dobitnica i dobitnica raznih nacionalnih i međunarodnih natjecanja, dopušteno joj je da studira po individualnom rasporedu.

Prvi sportski uspjeh

Pod vodstvom prvog mentora Aleksandra Korchaka, biatlonka Svetlana Sleptsova trenirala je teško, ali nažalost nije postigla mnogo uspjeha.

Blindova Svetlana Biatlon

Godine 2000., sportaš se počeo priprematijunior natjecanje pod vodstvom drugog stručnjaka - Mihail Novikov. Godinu dana kasnije pobijedila je na All-Russian Juniorskom natjecanju za nagradu A. Strepetova.

U dobi od osamnaest godina, Sleptsova je najprije sudjelovao na svjetskom prvenstvu U-19 u francuskom Ote-Maurienneu. Njezino najveće postignuće bilo je četvrto mjesto u štafeti.

Godinu dana kasnije, na sličnim natjecanjima u Kontiolahtiju, postala je svjetska prvakinja u pojedinačnoj utrci. Uz to postignuće, dodala je i brončanu medalju za štafetu svojoj kolekciji nagrada.

2006. godine, Sleptsova Svetlana - biatlonkaRuski mladi tim. Na Svjetskom kupu u Presque Isleu kao dio štafete postaje brončana medalja natjecanja. Iste godine na Europskom kupu osvojila je srebrnu medalju u potjeri.

2007 donio Sleptsova mnoga postignuća. Na Svjetskom prvenstvu u Val Martellu (Italija), Svetlana je najprije postala najbolja u sprintu, a zatim potvrdila svoje vodstvo u potrazi. Iz kontinentalnog prvenstva Ruskinja je donijela cijeli niz nagrada. Osim zlata za sprint i palicu, osvojila je srebro u parsutu i broncu u pojedinačnoj utrci.

Nakon tako sjajnih nastupa, Svetlana Sleptsova smije izlagati na Svjetskom prvenstvu.

Profesionalna sportska karijera

U sezoni 2006/07 Svetlana Sleptsova - biatlonkau glavnoj ruskoj reprezentaciji na međunarodnim natjecanjima. Prvi put u fazi Svjetskog kupa ušla je na stazu u slovenskoj Pokljuki, ali nije pokazala dobre rezultate. Od drugog pokušaja, Sleptsova je uspjela osvojiti prve testove u utrci u Lahtiju. Kao rezultat toga, do kraja natjecanja, Svetlana je postigla 45 bodova i zauzela 55. mjesto u ukupnoj ocjeni.

Sljedeće sezone donio je ruski biatlonsvjetska sportska slava. U drugoj etapi u Hochfilzenu, Sleptsova je prvi put došla do postolja, zauzela drugo mjesto u štafeti. Na Pokljuki je ponovila to postignuće.

Blindova Svetlana Biografija biatlona

Pozornica u Oberhofu bila je za biatlonu SvetlanuSlijepi je briljantan. Osim bronce u štafeti, prvi put je osvojila nagradu u pojedinačnoj disciplini - postala je druga u sprintu. Na pozornici u Ruhpoldingu Svetlana je ponovno postala treća u štafeti, au utrci sprinta - druga (nakon diskvalifikacije Kaise Varis Sleptsova osvojila je prvo mjesto).

Nakon uspješnih nastupa u Antholzuje prvi put objavljen na Svjetskom prvenstvu. Ovdje ona također postaje brončana medalja u mješovitoj štafeti. No, najljepše za Sleptsovu bila je završna faza u Holmenkollenu, gdje je briljantno osvojila sprint i utrku za potjeru.

Sljedeće sezone Svetlana je postala svjetski prvaku releju. Šest puta je osvojila pobjedničko postolje na Svjetskom kupu, au Hochfilzenu je osvojila najviši korak podija za pobjedu u utrci sprinta.

Sezona 2009/10 je za biatlon postala izravnaosjećaj "zlatnog". Osim četiri pobjede i dva postolja na Svjetskom prvenstvu, Sleptsov je, zajedno s Bogaliy-Titovetsom, Zaitsevom i Medvedtsevom, nakon pobjede u štafeti, postao olimpijski prvak Vancouvera.

Dvije post-olimpijske sezone koje je Svetlana provela prilično uspješno, nekoliko puta se našla na podiju timskih i individualnih disciplina.

Rezultati kvarenja

Prije biatlona za sezonu 2012/13 SvetlanaSleptsova je podvrgnuta operaciji koljena, zbog čega je propustila dio priprema za natjecanje. Zbog toga je sportašica pokazala vrlo loše rezultate u dvije faze, a onda praktički uopće nije nastupala do kraja ove i gotovo sljedeće.

Nakon dvije neuspješne sezone, Sleptsova se obvezalajoš jedan pokušaj povratka u elitu svjetskog biatlona 2016. godine. No, rezultati nisu bili zadovoljni - najbolje pojedinačno postignuće bilo je 24. mjesto u utrci utrka na Svjetskom prvenstvu.

Blindzova Svetlana Fotografija biatlona

Triumphal care

Tijekom ljetnog svjetskog prvenstva 2017. godine Svetlana Sleptsova je briljantno govorila. No, nakon pobjeda u mješovitoj štafeti i sprintu, najavila je kraj svoje sportske karijere. Sportašica je tu odluku objasnila promjenama u svom osobnom životu. Nakon svoje izjave, Sleptsova je provela posljednju potjeru u kojoj je osvojila treću i posljednju zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu.